Kategoriler
Your Cart

Hakkımızda

            Merhaba. 

            Toprağın Melekleri San. Tic. Ltd. Şti. benim kurduğum ve Burdurlu tarım işçisi kadınların desteği ile faaliyet gösteren üretici bir firmadır. Toprağın Melekleri, Burdur'un Karamanlı ilçesi ve köylerinde ürettiğimiz tıbbi ve aromatik bitkilerden uçucu ve sabit yağlar ile dermokozmetik ürünleri üreten bir kadın girişimidir.

            Toprağın Melekleri, bir toprağa ve öze dönüş hikayesidir. Dedemi, ardından da kızımı ebediyete yolcu ettikten sonra dede toprağıma sahip çıkmak ve kızım için kurduğum hayali yaşatmak için hayatımda yepyeni bir başlangıç yaptım. 2017 yılında ABD'deki akademik kariyerimi bırakarak ata toprağım Burdur'un Karamanlı ilçesine döndüm. Kendi toprağıma ve kendi insanıma hizmet etmek için Karamanlı ve köylerinde susuz tarım yapmaya başladım. Bu dönemde yolum Toprağın Melekleri adını verdiğim Karamanlılı kadın tarım işçileri ile kesişti.

            Toprağın Melekleri, her aşaması kadın eliyle gerçekleştirilmiş bir doğa dostu tarım, yerli üretim ve yerel kalkınma projesidir. Göller Yöresi dünya üstünde küresel iklim değişikliğini en ağır şekilde yaşayan bölgelerden biridir. Göller Yöresi sınırları içerisinde yer alan Burdur kuraklık ve susuzluk ile karşı karşıya. Bununla birlikte, her geçen yıl daha çok sayıda Karamanlılı genç, ata toprağını terk ederek şehirlere göç ediyor. Biz, Toprağın Melekleri, terk edilmiş, çölleşmiş, verimsiz toprakları yeniden kazanmak için bu tür topraklar üzerinde sulama yapmadan, kimyasal gübre, pestisit veya herbisit kullanmadan tıbbi ve aromatik bitkiler yetiştiriyoruz. Büyük bir özenle yetiştirdiğimiz tıbbi ve aromatik bitkilerimizden buharlı distilasyon yöntemi ile %100 saf ve doğal yağlar elde ediyoruz. Bu yağları ve diğer hammaddeleri, yerli ve doğa dostu bir dermokozmetik markası yaratmakta kullandık. Özellikle Karamanlılı gençleri doğa dostu tarım ile tanıştırarak, onları yerli üretime dahil ederek Karamanlı ve çevresinde yerel kalkınmayı desteklemeyi amaçlıyoruz.

            Toprağın Melekleri, doğa ile iç içe ve doğadan aldığımızı doğaya geri veren bir hayat yaşamak, toplumumuza ve ülkemize hizmet eden üretim yapmak için çıktığımız yeni yolun adıdır. Bu yolda, inandığımız ve bize inanan kalplerle birlikte yürümeyi diliyoruz.

           Bize eşlik eder misiniz?

           Dr. Ece Aynur Onur

canlı tv
inegöl mobilya